Podstawowym
sposobem
zwalczania
choroby
wirusowej
jest
odpoczynek
w domu
FOT. M. MAREK
Zostań w domu – nie zarażaj!
Z prof. dr. hab. Pawłem Januszewiczem, zastępcą dyrektora ds. naukowych w Narodowym Instytucie Leków w Warszawie, rozmawia Anna Zalech
Okres zimowo-wiosenny obfituje w zakaźne choroby wirusowe. Dlaczego tak się dzieje, że wtedy częściej padamy ofiarą wirusów?
– Z punktu widzenia biologii człowieka jesteśmy w tym okresie szczególnie narażeni na wirusy. Obecnie przyczyną chorób dzieci, osób dorosłych czy starszych jest ok. 200 wir
Pozostało do przeczytania:
94%
Drogi Czytelniku,
Pełny dostęp do artykułu i całego wydania jest płatny.
Polecamy zakup poprzez serwis: sklep.naszdziennik.pl oferujący szeroki wachlarz kanałów dostępu. .

