Bronią się przed ebolą

ŁS, PAP

Trzy amerykańskie stany: Nowy Jork, New Jersey i Illinois, wprowadziły obowiązkową 21-dniową kwarantannę dla lekarzy, pielęgniarek i innych osób powracających z Afryki Zachodniej, które miały bezpośredni kontakt z chorymi na ebolę. Decyzja gubernatorów tych stanów, związana z pierwszym przypadkiem eboli w Nowym Jorku, jest najostrzejszym jak dotąd środkiem, po który sięgnięto w USA w związku z zagrożeniem tą chorobą.