zdjecie

Pod patronatem Naszego Dziennika Modlitwa za Polskę Przy pomniku św. Jana Pawła II w Nowym Sączu zostanie odmówiony Różaniec święty w intencji ustawodawców RP. Modlitwa za rządzących Polską i ustawodawców zaplanowana została na 16 października o godz. 20.30 na rynku w Nowym Sączu. – Zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w dzień szczególny dla Polaków, dzień 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża. To dzięki św. Janowi Pawłowi II, dzięki jego nauczaniu Polacy uwierzyli w moc modlitwy, uwierzyli w siebie i odzyskali niepodległość po latach komunizmu – podkreśla Paweł Bogdanowicz, prezes Stowarzyszenia „Ojcowie w Obronie Dzieci i Integralności Rodziny”, organizator modlitewnego przedsięwzięcia. Przypomina słowa św. Jana Pawła II, który mówił m.in.: „Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo przemienia się w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm”. – Chcemy się modlić za ustawodawców, bo społeczeństwo można naprawić, idąc tylko drogą Bożą. Ustawodawcy powinni pamiętać, że w prawie stanowionym muszą kierować się Dekalogiem, który dał nam Pan Bóg. Ład społeczny wynika z ładu moralnego, nie odwrotnie – zaznacza Paweł Bogdanowicz. Tego uczy nas św. Jan Paweł II. U początku budowy III Rzeczypospolitej, podczas pielgrzymki do Ojczyzny w 1991 roku, przypominał właśnie to, że budowa ładu społecznego winna być oparta na ładzie moralnym, a ten wynika z Dekalogu. Organizatorzy Różańca za ustawodawców podkreślają, że zasady wynikające z Ewangelii Chrystusowej przez wieki kształtowały tożsamość i poczucie wspólnoty Narodu Polskiego. Zapraszając do udziału w modlitwie różańcowej 16 października, przestrzegają przed ustawowym rozmywaniem pojęcia godności człowieka, małżeństwa. Ostrzegają, że poprzez rugowanie prawa Bożego z systemów prawnych próbuje się zniszczyć fundament państwa i społeczeństwa, jakim jest rodzina. – Jeżeli będziemy przestrzegać Dekalog, mamy zagwarantowane życie w pokoju i dobrobycie. Widzimy w historii Polski, że gdy nasza Ojczyzna była blisko Pana Boga, była wierna zasadom Ewangelii, mieliśmy wolność, dobrobyt. Gdy odchodziliśmy od Bożych przykazań, właśnie najczęściej w sferze publicznej, społecznej, to popadaliśmy w niewolę, dochodziło do różnego rodzaju tragedii – mówi. Do udziału w modlitwie zaproszeni są wszyscy ludzie dobrej woli. Zaproszenie zostało skierowane do prezydenta RP, marszałka Senatu i marszałka Sejmu. Zaproszeni zostali też posłowie i senator z okręgu sądeckiego. – Przez modlitwę różańcową chcemy weprzeć naszych posłów i senatorów, by stanowiąc prawo, byli wierni dziedzictwu, które pozostawił nam Jan Paweł II, które zostawił nam też jako zadanie do wykonania – konkluduje Paweł Bogdanowicz. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20.30. W godzinie Apelu Jasnogórskiego łączyć się będą duchowo z narodowym sanktuarium na Jasnej Górze. Współorganizatorami modlitwy za ustawodawców i rządzących są parafia św. Małgorzaty oraz 23. Męski Pluton Różańca. Małgorzata Bochenek Pod patronatem „Naszego Dziennika”

Modlitwa za Polskę

Małgorzata Bochenek

Przy pomniku św. Jana Pawła II w Nowym Sączu zostanie odmówiony Różaniec święty w intencji ustawodawców RP.

Modlitwa za rządzących Polską i ustawodawców zaplanowana została na 16 października o godz. 20.30 na rynku w Nowym Sączu.

– Zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w

...
Pozostało do przeczytania:
91%

Drogi Czytelniku,

Pełny dostęp do artykułu i całego wydania jest płatny.
Polecamy zakup poprzez serwis: sklep.naszdziennik.pl oferujący szeroki wachlarz kanałów dostępu. Dostępna jest również płatność za pomocą sms.

Zalety kupna
w sklepie
  • koszt jednego numeru to 1,80 zł
  • w prenumeracie jest jeszcze taniej
  • dostęp w dwóch formach PDF oraz on-line
  • możliwość pobierania wydań ze strony sklepu
  • możliwość otrzymywania wydań drogą mailową
  • popularne formy płatności
Wysyłając
SMS-a
  • koszt jednego numeru to 3,69 zł
  • czasowy dostęp on-line

Płatność SMS za dostęp on-line do elektronicznego wydania Naszego Dziennika.

Wyślij sms o treści: DPNASZDZ na numer: 7355

Koszt sms to: 3,69 zł (z VAT)

Otrzymasz zwrotny SMS z kodem dostępu do wykorzystania w ciągu 30 dni.

Wpisując kod poniżej uzyskasz dostęp on-line na okres 3 dni do wydania:

Środa, 10 października 2018, Nr 235 (6289)