Oddalona skarga Gazpromu

PAP

Sąd Apelacyjny w Sztokholmie oddalił jako bezzasadną skargę Gazpromu na korzystny dla PGNiG wyrok Trybunału Arbitrażowego z marca 2020 r. W swojej skardze rosyjska spółka domagała się uchylenia wyroku, argumentując, że Trybunał Arbitrażowy, orzekając o obniżeniu ceny za gaz w kontrakcie jamalskim, wykroczył poza uprawnienia przyznane w samym kontrakcie. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, ponieważ Sąd Apelacyjny udzielił zezwolenia na złożenie apelacji do Sądu Najwyższego.