Oddział „Warszawiaków”, czwarty od lewej stoi Jan Wróbel, piąty Stanisław Wróbel „Czujny”, 17 marca 1940 r.
ŚRODY Z HISTORIĄ
Walka po walce
Polska nie skapitulowała przed Niemcami i Sowietami
We wrześniu 1939 roku, kiedy jeszcze biły się regularne oddziały Wojska Polskiego, w całym kraju do walki poza frontem przechodziły kolejne grupy polskich żołnierzy, których jednostki zostały już rozbite. Ich symbolem stał się oddział słynnych Hubalczyków, dowodzony przez mjr. Henryka Dobrzańskiego.
Pozostało do przeczytania:
96%
Drogi Czytelniku,
Pełny dostęp do artykułu i całego wydania jest płatny.
Polecamy zakup poprzez serwis: sklep.naszdziennik.pl oferujący szeroki wachlarz kanałów dostępu. .

