Wielki pasterz i mąż stanu
Prymas ze Śląska
Papież Pius XI mianował w 1926 roku biskupa katowickiego Augusta Hlonda arcybiskupem – metropolitą gnieźnieńskim i poznańskim oraz Prymasem Polski
To był bardzo szybki awans w hierarchii kościelnej czterdziestopięcioletniego salezjanina, a tym samym dowód wielkiego zaufania ze strony głowy Kościoła, który 24 czerwca 1926 roku mianował Prymasem Polski człowieka, który zaledwie w styczniu 1926 roku przyjął sakrę biskupią jako ordynariusz katowic
Pozostało do przeczytania:
96%
Drogi Czytelniku,
Pełny dostęp do artykułu i całego wydania jest płatny.
Polecamy zakup poprzez serwis: sklep.naszdziennik.pl oferujący szeroki wachlarz kanałów dostępu. .

