zdjecie
FOT. M. MAREK

Wizyta Kardynał Sarah w Polsce Do Polski przybędzie ks. kard. Robert Sarah. Podczas swojej trzydniowej wizyty w Polsce prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów odwiedzi Kraków, Rychwałd i Niepokalanów. Lead Msza św. sprawowana 25 lipca o godz. 18.00 w bazylice Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie w rycie trydenckim będzie podsumowaniem wizyty ks. kard. Roberta Saraha. Po Eucharystii z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, ksiądz kardynał pobłogosławi samochody na placu przed bazyliką. Następnie w sali św. Bonawentury odbędzie się spotkanie z kardynałem połączone z dyskusją. Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów swoją wizytę rozpocznie w sobotę, 22 lipca, w Krakowie. O godz. 15.00 w auli bł. Jakuba Strzemię przy klasztorze Franciszkanów (ul. Franciszkańska 4, wejście od Plant) odbędzie się spotkanie autorskie z kardynałem poświęcone książce „Moc milczenia”. Jak powiedział gość z Watykanu, „jest to dalszy ciąg książki ’Bóg albo nic’”. – Bóg milczy. Jeśli chcemy Go odkryć, jeśli chcemy Go spotkać, trzeba nam nauczyć się trwać w ciszy. Nie ma bowiem innej drogi, by dojść do Boga, niż droga przez ciszę – powiedział autor publikacji. W niedzielę, 23 lipca, ksiądz kardynał uda się do Rychwałdu, by przewodniczyć Mszy św. koncelebrowanej o godz. 11.00. Uroczyście ogłosi podpisany przez niego dekret dykasterii, którą kieruje, podnoszący do godności bazyliki sanktuarium Pani Ziemi Żywieckiej. To wyjątkowy prezent na 25. urodziny diecezji. Monika M. Zając

Kardynał Sarah w Polsce

Monika M. Zając

Do Polski przybędzie ks. kard. Robert Sarah. Podczas swojej kilkudniowej wizyty w Polsce prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów odwiedzi Kraków, Rychwałd i Niepokalanów.

Msza św. sprawowana 25 lipca o godz. 18.00 w bazylice Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie w

...
Pozostało do przeczytania:
80%

Drogi Czytelniku,

Pełny dostęp do artykułu i całego wydania jest płatny.
Polecamy zakup poprzez serwis: sklep.naszdziennik.pl oferujący szeroki wachlarz kanałów dostępu. Dostępna jest również płatność za pomocą sms.

Zalety kupna
w sklepie
  • koszt jednego numeru to 1,80 zł
  • w prenumeracie jest jeszcze taniej
  • dostęp w dwóch formach PDF oraz on-line
  • możliwość pobierania wydań ze strony sklepu
  • możliwość otrzymywania wydań drogą mailową
  • popularne formy płatności
Wysyłając
SMS-a
  • koszt jednego numeru to 3,69 zł
  • czasowy dostęp on-line

Płatność SMS za dostęp on-line do elektronicznego wydania Naszego Dziennika.

Wyślij sms o treści: DPNASZDZ na numer: 7355

Koszt sms to: 3,69 zł (z VAT)

Otrzymasz zwrotny SMS z kodem dostępu do wykorzystania w ciągu 30 dni.

Wpisując kod poniżej uzyskasz dostęp on-line na okres 3 dni do wydania:

Sobota-Niedziela, 15-16 lipca 2017, Nr 162 (5915)