KALISZ W rodzinie siła W czwartek, 4 października, do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu po raz jedenasty pielgrzymowała społeczność akademicka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W roku jubileuszowym do św. Józefa przyjechała młodzież, wykładowcy, władze oraz absolwenci uczelni. Studenci zawierzyli św. Józefowi nowy rok akademicki oraz modlili się o dobrych współmałżonków. – Przyjeżdżamy do świętego Józefa, aby modlić się o dobrą żonę, dobrego męża. Najlepiej jest jednak zacząć od siebie, prosić, by samemu stać się dobrym mężem, dobrą żoną – mówił w czasie pielgrzymki Łukasz Żmuda, student studiów uzupełniających magisterskich. Bronić życia Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. – Problem walki o życie, zmaganie się o to, żeby nasz polski Naród był chroniony prawami zabraniającymi aborcji, jest możliwy do rozwiązania, jeżeli dojdzie do sojuszu prawych sumień – podkreślał podczas okolicznościowej homilii. – Im więcej ludzi prawego i czystego sumienia, tym większy i bardziej autentyczny pokój społeczny, tym mniej agresji, tym więcej gotowości, by okazywać sobie nawzajem szacunek i dobroć serca – akcentował. Metropolita krakowski jako przykład współczesnej heroicznej i potrzebnej walki o życie przypomniał Mary Wagner, działaczkę pro-life z Kanady. Zaznaczył, że stoi ona sama wobec potęgi państwa, które uważa się za w pełni demokratyczne. – Bezbronni wobec licznych przejawów agresji słownej i czynnej także na naszej polskiej ziemi, przypomnijmy sobie te ciągle zrywane banery ukazujące całą przerażającą rzeczywistość aborcji – mówił metropolita krakowski. Dary św. Józefa Podczas spotkania absolwenci toruńskiej uczelni podzielili się świadectwem, jak św. Józef odmienił ich życie. Julia i Wojciech Koczarscy do św. Jóżefa przyjechali z czwórką dzieci i rodzicami. Oboje są absolwentami WSKSiM, pobrali się pod koniec studiów licencjackich i jako małżeństwo podjęli studia magisterskie. – Hania urodziła się w czasie studiów, chodziła z nami na wykłady, na egzaminy – wspomina Julia. – Pochodzę z wielodzietnej rodziny i zawsze chciałam taką mieć – zaznacza. – Kilka lat temu napisałam list do św. Józefa. Napisałam go pod koniec roku, a już na wiosnę udało mi się zmienić pracę, niedługo później dowiedzieliśmy się, że zostaniemy rodzicami, a dość długo oczekiwaliśmy na dziecko – mówiła Lidia Mól, która do Kalisza przybyła z mężem Adrianem i córeczką Hiacyntą. – Hiacynta poczęła się pięć lat po naszym ślubie. Później mąż zmienił pracę. Więc tak naprawdę od momentu napisania listu w ciągu kilku miesięcy zostaliśmy rodzicami i oboje zmieniliśmy pracę na taką, z której jesteśmy bardzo zadowoleni – dodała. Katarzyna Cegielska, Kalisz

W rodzinie siła

Katarzyna Cegielska

O znaczeniu Bogiem silnej rodziny i o obowiązku obrony życia przypomniał podczas XI Pielgrzymki Społeczności Akademickiej WSKSiM do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

4 października do sanktuarium św. Józefa przyjechała młodzież,

...
Pozostało do przeczytania:
89%

Drogi Czytelniku,

Pełny dostęp do artykułu i całego wydania jest płatny.
Polecamy zakup poprzez serwis: sklep.naszdziennik.pl oferujący szeroki wachlarz kanałów dostępu. Dostępna jest również płatność za pomocą sms.

Zalety kupna
w sklepie
  • koszt jednego numeru to 1,80 zł
  • w prenumeracie jest jeszcze taniej
  • dostęp w dwóch formach PDF oraz on-line
  • możliwość pobierania wydań ze strony sklepu
  • możliwość otrzymywania wydań drogą mailową
  • popularne formy płatności
Wysyłając
SMS-a
  • koszt jednego numeru to 3,69 zł
  • czasowy dostęp on-line

Płatność SMS za dostęp on-line do elektronicznego wydania Naszego Dziennika.

Wyślij sms o treści: DPNASZDZ na numer: 7355

Koszt sms to: 3,69 zł (z VAT)

Otrzymasz zwrotny SMS z kodem dostępu do wykorzystania w ciągu 30 dni.

Wpisując kod poniżej uzyskasz dostęp on-line na okres 3 dni do wydania:

Sobota-Niedziela, 6-7 października 2018, Nr 232 (6286)