Potem wywożono kolejnych
Pozostałe deportacje z lat 1940-1941
Różne zawody, pochodzenie społeczne, narodowości i powody deportacji, inne miejsca osiedlenia i odmienne zasady organizacji życia. Obywateli polskich deportowanych na Sybir w latach 1940-1941 różniło wiele. Łączyło ich jedno – sowieckie władze uznały, że należy ich wywieźć na Sybir. Zostali więc wyw
Drogi Czytelniku,
Pełny dostęp do artykułu i całego wydania jest płatny.
Polecamy zakup poprzez serwis: sklep.naszdziennik.pl oferujący szeroki wachlarz kanałów dostępu. .



